Rahway High School
Head Rep:
Shannon Barnes
If you have any issues or concerns to please feel free to contact their designated High School Union Representative
this will help to ensure that we have clear lines of communication.
Donna Campbell: Ace
Buniak, Bushinger, Ciemniecki, Conroy, Crowell, Kurylak, McEvoy, McNeece, Moskal, Nielson, O'Callahan, Risko,
Shutte, Ortega, Gonzalez, Burket, Anthony Mocekis.
Jo-Ann Zwiebel: Fine and Performing Arts/Family Consumer Science/Business:
Brunton-Dooley, Campanelli, S. Keat, Spatz, VanWyk, G. Brown, Corrigan, Bunion, Dagiantis, Yacyk, Pennell
Jaime Fisher: Enrichment/ Industrial Arts/ ROTC
B. Brown, Rojas, Natoli, Weissbrod, Candiloro, DeSavino, Henry, Mintz
Steve Radler: Social Studies
Brighouse, Curnow, Farrell, Gerardo, Moore, Odin, Peloso, Rosa
Maria Capriglione: PE Staff
Castaneda, DiBlasio, Remley, Romeo, Stueber, Mobley
Debbie Alford: Safety Officers/Nurse
Garay, Richardson, West, Lesinski
Rena Perrone: English/Broadcasting
Bertelo, Goodman, Jotz, McNicholas, Saadeh, Sharrock-Shaw, Toto, Wright, Palermo
Diane Lagattuta: Foreign Language
Caggiano, Kinch, Lulkoski,Monteiro, Peralta,Sierra
Tammy Taggert: Math
Brooks, Cane-Gulley, Cook, D'Alessandro, DeNicola, Hamel, Long, Robertelli, Schmid, Vinci
Trish Williams: Special Education:
Bernai, Olear, Gallup, Savarese, Herrington, Jones, LaForge-Paz, Munoz, Pescatore, Simone, Wall, Sorrentino.
Kim Kiefer: Guidance/ Tech Facilitator/ Librarian/Media specialist
Gleason, O'Riordan, Sainte, Strathern, Zech, Finne, Bliss, Rose, Johnson
Linda Kasprzyk: Secretaries/ Custodians
O'Lone, Bender, Buchanan, Dominguez, Fuzy, Garay, Myers, Reilly, D. Kaspryzk
Steve Valentine: Science
DeRose, A. Barnes, Ducore, M. Keat, Margel, Welstead, Carle, Sturr, Tuohy
Debbie Clarke: Paraprofessionals/CST
Alexander, Baker, Burnejko, Haywood, Kelly, Agudo, Kovacs, O'Loughlin, Rodriguez, Shannon, Misir, Schiffman.
Rahway Middle School
1. Gary Mendes
2. Leslie Cawley
3. Linda Cohen
4. Caroline DeFreitas
5. Brad Edwards
6. Brian Harms
7. John Herson
8. Anjanette Highsmith
9. JoAnne Kennedy
Franklin School REA Chain of Command
SCHOOL REPRESENTATIVES
· Jackie Fagan
· Susan Farrar
· Kathy Harris
· Doug Hillegas
· Venisha Jordan
The staff of Franklin School may speak with any school R.E.A. Rep. with whom they are most comfortable. Any information that needs to be relayed to staff members is done through email, inter-office
mail, mailboxes, or mentioned at staff meetings.
Rep Breakdown for Roosevelt School 2010-2011
Vee Johnson- 5th grade teachers, Specials
Tara Seeburger- 4th grade teachers, nurse/secretaries
Ray Jones- custodians
Doris Jellison- gr 3-5 paras
Cindy Kaminski- pre-K – 2 paras
Roz Goldman- 2nd/3rd
grade teachers
Susy SIlvestri-1st grade teachers
Denise Jacob- BSI/RR
~~~~~~~~~~~~
Madison School Building Reps:
Linda Stout - Head Rep.
Office staff ande itenerate staff
~~~~~~~~~~~~~~
Grover Cleveland Building Reps:
Deanna Malley - Head Rep
Irene Beese
Wanda Mozingo
|